Daniel Przastek – dziekan UW oskarżany o plagiat i mobbing tuż przed wyborami na kolejną kadencję

Daniel Przastek – dziekan UW oskarżany o plagiat i mobbing tuż przed wyborami na kolejną kadencję

Aktualny dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, Daniel Przastek, boryka się z zarzutami o plagiat oraz mobbing. Znajduje się przy tym w trakcie ubiegania się o kolejną kadencję na swoje stanowisko. Sprawę podaje „Gazeta Wyborcza”, która informuje, że oskarżenia wobec dziekana pochodzą od pracowników tej uczelni.

Troje osobników, które utrzymywały ścisłą współpracę z Przastkiem, narzeka na to, że były przez niego upokarzane oraz narażane na mobbing. Dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych zaprzecza wszystkim postawionym mu zarzutom, uważając je za celowe próby szkalowania jego dobrego imienia przed zbliżającymi się wyborami.

Przez ostatnie cztery lata to Przastek zajmował pozycję dziekana, natomiast wcześniej pełnił obowiązki prodziekana do spraw finansowych i rozwoju. Kontrowersje wokół jego osoby wybuchły tuż przed wyznaczonym terminem wyborów władz wydziału, które miały odbyć się pod koniec kwietnia. Wówczas przyszedł zarzut o plagiat w pracy habilitacyjnej Przastka od jednego z naukowców. W związku z tą sprawą, proces wyborczy władz na wydziale został tymczasowo zawieszony, aż do czasu wyjaśnienia wszystkich niewiadomych.