Pierwsze kadencyjne zmiany w Urzędzie Miejskim w Józefowie nad Wisłą

Pierwsze kadencyjne zmiany w Urzędzie Miejskim w Józefowie nad Wisłą

W Urzędzie Miejskim w Józefowie nad Wisłą, doszło do pierwszych reorganizacji na kluczowych stanowiskach. Jedną z pierwszych decyzji nowo wybranego burmistrza, było wypełnienie luki na stanowisku sekretarza, które przez kilka ostatnich lat było nieobsadzone. Osoba wybrana do tego zadania pochodzi ze Starostwa Powiatowego w Puławach.

Pozycję tę objął Waldemar Orkiszewski, który od początku 2019 roku pełnił rolę sekretarza powiatu puławskiego. Przed tym zaś, sprawował funkcję kierownika Biura Obsługi Rady i Zarządu Powiatu Puławskiego. Teraz decyduje się na przeprowadzkę do powiatu opolskiego. Od 10 czerwca, jest on sekretarzem w Urzędzie Miejskim w Józefowie nad Wisłą. Nie przeprowadzano konkursu na to stanowisko.

Waldemar Orkiszewski został mianowany sekretarzem na podstawie porozumienia między jednostkami samorządowymi – informuje Paweł Grabek, burmistrz Józefowa nad Wisłą.

Po przejściu na emeryturę Andrzeja Zarębskiego, gmina Józefów była bez sekretarza. Grzegorz Kapica, poprzedni włodarz, nie dokonał rekrutacji na to stanowisko.

Chciałem zatrudnić na stanowisku sekretarza osobę z doświadczeniem i wieloletnim stażem w samorządzie. Nie ogłosiłem konkursu, ponieważ proces zatrudnienia sekretarza mógłby się znacznie przedłużyć. Zatrudnienie Waldemara Orkiszewskiego odbyło się za pomocą porozumienia między jednostkami samorządowymi – tłumaczy Paweł Grabek.