16. edycja Biegu Ursynowa – sportowe wydarzenie przyciągające tłumy biegaczy

16. edycja Biegu Ursynowa – sportowe wydarzenie przyciągające tłumy biegaczy

W najbliższą niedzielę, tuż przed godziną dwunastą, niemal 2 tysiące entuzjastów biegania ruszy do rywalizacji na dystansie 5 kilometrów podczas szesnastego Biegu Ursynowa. Jest to najważniejsze, roczne wydarzenie biegowe organizowane w tej dzielnicy. Uczestnicy i mieszkańcy powinni być przygotowani na utrudnienia w ruchu, które mają mieć miejsce między godziną 8:00 a 11:30. Zamknięta zostanie znaczna część alei KEN oraz niektóre drogi krzyżujące się z nią. Więcej informacji na ten temat znajdziecie poniżej.

Bieg Ursynowa, będący największym sportowym wydarzeniem dla biegaczy w naszej dzielnicy, odbędzie się w tym roku w pierwszy weekend wakacji. W szesnastej edycji tego wydarzenia weźmie udział blisko 2 tysiące zawodników, zarówno profesjonalistów, jak i amatorów.

Trasa biegu wiedzie jedynie aleją Komisji Edukacji Narodowej – drogą całkowicie pokrytą asfaltem i idealnie płaską. Dla uczestników stanowi to niezwykłą okazję do rywalizacji na szybkim i niewymagającym dystansie, o długości 5 kilometrów. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zarówno start, jak i meta biegu zostaną zlokalizowane w pobliżu urzędu dzielnicy. Uczestnicy pokonają trasę w kierunku centrum, wykonując zwrot przed stacją metra Ursynów, na skrzyżowaniu ulic Bartóka i Surowieckiego. Na ukończenie trasy biegacze mają 45 minut.