Wioletta Piasecka – spotkanie autorskie w Józefowie

Wioletta Piasecka – spotkanie autorskie w Józefowie

Już niebawem, w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpocznie się spotkanie organizowane w ramach projektu „Od małej do wielkiej ojczyzny – szlakiem niedźwiedzia Wojtka”. To wydarzenie dedykowane wszystkim dzieciom i młodzieży. Tym razem gościem wyjątkowym będzie Pani Wioletta Piasecka, które z pewnością wzbudzi ogromne zainteresowanie wśród uczestników.

Zapraszamy serdecznie w najbliższą środę

Warto podkreślić, że wszystkie spotkania autorskie w ramach projektu opisanego powyżej są dofinansowywane z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, które pochodzą z Funduszu Promocji Kultury oraz Programu Partnerstwo dla książki 2021. Celem takich spotkań jest zachęcenie zarówno najmłodszych, jak i tych nieco starszych do czytania i odwiedzania biblioteki. Jak podkreśla Biblioteka Miejska takie inicjatywy są szczególnie ważne, gdyż w dobie cyfryzacji i elektroniki wiele dzieci nie ma nawyku czytania dla relaksu czy zastąpienia nudy. Regularnie w Józefowie odbywają się takie spotkania, na których zaproszeni goście czytają wybrane fragmenty książek a także prowadzą rozmowy w przyjaznej i ciekawej atmosferze.

Wydarzenie jest bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych. Będzie ono miało miejsce 15 września o godzinie 8. Biblioteka Miejska w Józefowie zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału. Zapewnia, że takie spotkania pozytywnie wpływają na dzieci pokazując im, jak inspirujące i ciekawe może być spotkanie z książką. Warto tu nadmienić, że w zbiorach miejskiej biblioteki znajduje się ogrom zróżnicowanych książek, wśród których każdy maluch, jak i starsze dziecko odnajdzie wiele ciekawych propozycji dla siebie.