Ogólnopolski Rajd Pieszy

Ogólnopolski Rajd Pieszy

Na wrzesień tego roku zaplanowano w Józefowie kolejną odsłonę Ogólnopolskiego Rajdu Pieszego im. Józefa Jóźwiaka. To fantastyczna inicjatywa, która ma zachęcić dzieci i młodzież do spacerów po okolicy. Należy przyznać, że poprzednie edycje wydarzenia cieszyły się ogromną popularnością, a sam ich przebieg sprawił, że wielu młodych ludzi postanowiło uczestniczyć w tym rajdzie w kolejnych latach.

Spacery, wspólna zabawa i nauka

Trudno określić kiedy dokładnie odbędzie się wspomniany marsz. Na dziś wiadomo, że impreza z pewnością odbędzie się jeszcze we wrześniu. Jest ona inicjatywą Stowarzyszenia Wychowanków Liceum w Józefowie. Co rocznie biorą w nim udział nie tylko aktualni uczniowie, ale również absolwenci wraz z rodzinami, którzy szkołę ukończyli już jakiś czas temu. Nie jest jeszcze znany dokładny program wydarzenia, ale sądząc po ubiegłych latach – atrakcji nie zabraknie.

Impreza Inna niż wszystkie

Pomysł, który zrodził się w głowach uczniów kilka lat temu z roku na rok zyskuje na popularności. Biorą w nim udział zarówno uczniowie klas I-IV, jak i starsi. Jak pokazują poprzednie edycje emocji nie brakuje. W tym roku Ogólnopolski Rajd Pieszy będzie miał miejsce w dwa, weekendowe dni. Piesze wędrówki poprzedzi tradycyjnie msza święta, a następnie oficjalne rozpoczęcie, które odbędzie się na Sali gimnastycznej. Podobnie, jak ostatnim razem wyruszą dwie grupy w dwie zróżnicowane i różniące się od siebie szlaki. W jednej wezmą udział młodsze osoby, a sama trasa będzie miała zdecydowanie mniej kilometrów. W przypadku grupy z absolwentami i starszymi uczniami, ich spacer wyniesie prawdopodobnie ok. 10 kilometrów. Po dotarciu w wyznaczony, wspólny punkt nastąpi ognisko i część relaksacyjna. Organizatorzy liczą, że rozwiązania proponowane w tym sezonie spotkają się z dużym entuzjazmem.

Nauka w inspirujący sposób

Dzięki takim rajdom, każdy z uczestników ma szansę dowiedzieć się czegoś o swojej najbliższej okolicy. Trasy skonstruowane są w ten sposób, aby po drodze można było poznać miejsca pamięci, czy inne ważne lokalizacje. Osoby kierujące grupami doskonale orientują się w regionie, dlatego w krótki i ciekawy sposób mogą przybliżyć pewne fakty i wydarzenia.