Jesień – dobry czas na naukę – w każdym wieku!

Jesień – dobry czas na naukę – w każdym wieku!

Warto uczyć się języków

Już za dwa dni rozpoczną się zajęcia z języka angielskiego w ramach projektu zaoferowanego mieszkańcom regionu, w tym również Józefowa, przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Natura i Kultura.

W ramach tej edycji programu edukacyjnego skierowanego do dorosłych mieszkańców Józefowa i innych podwarszawskich miejscowości zaproponowano lekcje z języka angielskiego dla osób, które posiadają już umiejętność posługiwania się nim. Teraz będą mogli szlifować swoją wiedzę językową na poziomie średniozaawansowanym (B1).

Kursy będą się odbywały w środy w godzinach wieczornych, tak aby nie kolidowały z obowiązkami zawodowymi większości uczestników. Kursy językowe, szczególnie z języka angielskiego, cieszą się nieustająco bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno młodszych, jak i starszych osób, reprezentujących nie tylko różne grupy wiekowe, ale także zawodowe.

Oferta jest bezpłatna, dzięki czemu jest ona adresowana do szerokiego grona potencjalnych odbiorców.

Efektywna nauka języków obcych

Kursy będą się odbywały przez kilka miesięcy. Początek – w październiku 2022 r. – koniec – w czerwcu 2023 r. Podczas dwóch semestrów odbędzie się trzydzieści dwugodzinnych spotkań. Jeśli zdecydowaliśmy się na udział w kursie – warto pamiętać o tym, żeby uczyć się regularnie. To jedna z najskuteczniejszych metod efektywnego poznawania nowego języka, jak i dalszego kształtowania swoich umiejętności lingwistycznych.

Zajęcia w ramach kursu zorganizowanego przez LGD Natura i Kultura są bezpłatne. Jedyny koszt, jaki musi ponieść każdy kursant to zakup podręczników.

Nauka będzie się odbywać w niewielkich, kilkuosobowych grupach. Oferta skierowana jest do dorosłych mieszkańców Józefowa.

Warto być na bieżąco z działaniami LGD Natura i Kultura i przeglądać często stronę internetową stowarzyszenia, na której prezentowane są aktualne projekty skierowane do mieszkańców.

Zaczynasz swoją przygodę z nauką języka, a może po latach chcesz wrócić do takiej aktywności? Zobacz jak skutecznie uczyć się języka obcego.