Szpital Kliniczny z polikliniką SPOZ w Lublinie

Szpital Kliniczny z polikliniką SPOZ w Lublinie

To nie pierwsza tego rodzaju akcja. Jej celem jest zachęcenie wszystkich mieszkańców okolicznych miejscowości do zapisywania się na badania.  To także prowadzenie profilaktycznych wizyt w 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Lublinie. Wydarzenie jest skierowane nie tylko do mieszkańców, ale również sponsorów, a także lekarzy wielu specjalizacji, którzy każdego dnia dzielnie wspierają mieszkańców w walce z różnorodnymi dolegliwościami.

Duże wyróżnienie dla placówki w rankingu Newsweeka

Jak podkreślają władze szpitala, wszyscy pracownicy jak i zarządzający placówką dokładają wszelkich badań, aby w dobie braku lekarzy szpital funkcjonował normalnie. Wciąż pozyskiwane są nowe środki na nowoczesny sprzęt, ułatwiający diagnostykę w wielu dziedzinach medycyny. Warto również nadmienić, iż 1 Wojskowy Szpital Kliniczny w Lublinie został bardzo wysoko oceniony przez pacjentów w corocznym rankingu Newsweek. Best Hospitals 2021 – Poland. Otrzymał 9 pozycję na liście szpitali w Kraju, a także pierwszą lokatę pośród wszystkich placówek w Województwie Lubelskim.

Wśród licznych plakatów pojawiających się na stronie placówki pojawiły się takie, informujące o darmowych badaniach przesiewowych dla dzieci. Ponadto osoby starsze mogą skorzystać z bezpłatnego badania w kierunku zaćmy – bez skierowania i jakichkolwiek opłat. Dodatkowo szpital kieruje prośbę do wszystkich władz lokalnych, aby z ochotą brały udział w organizacji tzw. „białych niedziel”. To cykl imprez, na których mieszkańcy w różnym wieku mogą całkowicie bezpłatnie uzyskać konsultacje lekarzy specjalistów w różnych obszarach medycyny. W takich dniach poza konsultacją jest możliwość wykonania podstawowych badań lekarskich. Dla mieszkańców zwłaszcza małych miejscowości jest doskonała okazją do sprawdzenia swojego zdrowia.