Wigor – Dzienny Dom Seniora już otwarty!

Wigor – Dzienny Dom Seniora już otwarty!

Wspaniałe miejsce dedykowane wszystkim seniorom w naszej gminie. To inicjatywa, która korzystnie wpłynie na osoby starsze z Józefowa. Obecnie program dedykowany jest blisko 20 seniorom, którzy codziennie, od poniedziałku do piątku mogą znaleźć tu rozrywkę, wsparcie a także motywację do życia.

Wigor dla ludzi pełnych wigoru

Pomysł, który pojawił się jakiś czas temu wiąże się głównie z poprawą jakości życia mieszkańców gminy Józefów. Mowa tu o osobach nieaktywnych zawodowo, które ukończyły 60. Rok życia. Celem obecności w takim domu jest przede wszystkim aktywizacja zawodowa. Dlatego też powstał Dzienny Dom Seniora WIGOR. Ma on swoje miejsce w odnowionej części budynków Remizy Strażackiej. Jak udało się ustalić na ten moment w programie bierze udział dwudziestu seniorów. Codziennie, w godzinach 8:00 -16:00 spotykają się w Wigorze, aby bezpłatnie móc korzystać z oferty różnorodnych zajęć. Należą do nich między innymi zajęcia komputerowe oraz ćwiczenia gimnastyczne. Warto nadmienić, że w tym czasie osoby zakwalifikowane do programu otrzymują na miejscu jeden ciepły posiłek, którym jest pyszna zupa.

Władze Dziennego Domu Seniora informują, że wszystkie osoby zainteresowane taką formą pomocy mogą jeszcze się zgłaszać. Rekrutacja jest bowiem wciąż otwarta. Kandydaci mogą więc bezpośrednio udać się w siedzibie Domu, zadzwonić pod specjalnie przygotowany numer telefonu albo odwiedzić Urząd Miejski w Józefowie. Samo utworzenie takiego rozwiązania zostało dofinansowane z funduszy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. To ono utworzyło wieloletni program Senior – Wigor, który rozpoczął się w 2015 roku i zakończył w 2020 roku.

Pomysł spotkał się z dużą aprobatą młodszych ludzi, którzy zgodnie twierdzą, że taka forma mobilizacji, zwłaszcza w obecnej sytuacji jest kluczowa dla dobrego samopoczucia osób starszych. Tym bardziej, że często czują się one wykluczone ze społeczeństwa. Wszelki rodzaj aktywizacji wydaje się więc koniecznością, aby także starsi mieszkańcy Józefowa mogli po prostu cieszyć się życiem!