Konkurs na spostrzegawczość dla dzieci

Konkurs na spostrzegawczość dla dzieci

To już trzecia odsłona konkursu, organizowanego w dwóch kategoriach wiekowych. Tu liczy się spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz szybkość. Wystarczy tylko rozwiązać zadanie konkursowe na stronie internetowej, a następnie przesłać prawidłową odpowiedź na wskazany adres. Dla uczestników, którzy wykażą się najszybszym refleksem przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Cele konkursu

Tegoroczna edycja, podobnie jak dwie poprzednie są organizowane przez Główny Urząd Statystyczny w ramach projektu „Liczymy się dla Polski”. W klasach I-III przeprowadzony jest konkurs pod hasłem „Spisowa wyszukiwanka językowa”. Z kolei starsi uczniowie szkół podstawowych mogą wziąć udział w „Spisowej krzyżówce językowej”. Choć zadanie wydaje się łatwe, trzeba tu wykazać się nie tylko spostrzegawczością ale również znajomością języka angielskiego. Tematyka również nie jest w pełni dowolna, ponieważ obejmuje zagadnienia i słówka związane z rodziną, ludnością, Narodowym Spisem ludności. Celem konkursu jest trening spostrzegawczości u dzieci, a także poszerzenie kompetencji słownictwa związanego z różnorodnymi zagadnieniami objętymi w Narodowym Spisie Ludności. Taka forma promocji sprzyja również zaznajomieniu się najmłodszych z samym wydarzeniem, które jest najobszerniejszą informacją statystyczną.

Atrakcyjne nagrody dla uczestników

Jak można wyczytać na stronie lublińskiego urzędu statystycznego konkurs ma być formą zabawy i relaksu. Przewidziano za niego również atrakcyjne nagrody. Dotyczy to zarówno najmłodszych, jak i starszych uczniów. Pierwsza dziesiątka z każdej kategorii wiekowej może zyskać nie tylko satysfakcję, ale również przedmioty, które na ten moment pozostają jeszcze tajemnicą. Już w pierwszych godzinach wydarzenie cieszyło się dużą popularnością. Spowodowało, że uczniowie musieli poświęcić czas i zaznajomić się z angielskim słownictwem. W większości przypadków nie jest nauczane w szkole.