Nowa linia autobusowa w Józefowie

Nowa linia autobusowa w Józefowie

Świetna wiadomość dla mieszkańców Józefowa

Już niedługo na józefowskich ulicach pojawi się zupełnie nowy autobus, a właściwie linia – sygnowana znakiem L 50. Dzięki niej słabo do tej pory skomunikowane dzielnice miasta zyskają o wiele łatwiejszy dostęp do najważniejszych punktów na terenie Józefowa.

To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców okolic ulicy Nadwiślańskiej oraz Wiązowej. Od maja br., dzięki funkcjonowaniu nowej trasy, będą mogli łatwiej i szybciej dostać się m.in. do magistratu, przychodni, czy też do punktów przesiadkowych na terenie miasta.

Przystanki wytyczono w taki sposób, żeby trasa była jak najatrakcyjniejsza dla największej liczby mieszkańców i aby przełożyło się to na obłożenie poszczególnych kursów. Niewątpliwe możliwość szybkiego dojechania m.in. do stacji PKP jest dobrym założeniem.

Połączenie jest realizowane przez warszawski Zarząd Transportu Miejskiego. Pierwszy autobus wyjedzie na nową trasę już 1 maja 2022 r.

Nowość w józefowskim rozkładzie komunikacji miejskiej mogła się pojawić dzięki zaangażowaniu i współpracy samorządów Józefowa oraz Wiązownej

Linia połączy kilka miejscowości

Przebieg nowej linii będzie istotny również dla mieszkańców miejscowości sąsiadujących z Józefowem. Główna trasa będzie przebiegać przez Józefów, ale to nie wszystko. Przygotowano również regularne kursy na trasie dodatkowej, która połączy Józefów z okolicznymi miejscowościami, m.in. z Wiązowną, Boryszewem i Kąckiem (gdzie będzie zlokalizowany ostatni odcinek trasy).

Nowe połączenie to nie tylko sama trasa, ale również ciekawe rozwiązanie dla mieszkańców Józefowa, którzy posiadają kartę „Bilet Metropolitarny”. Będą oni mogli korzystać z nowej linii za darmo. Jeśli do tej pory nie mieliśmy takiej karty, można ją bez problemu wyrobić – daje ona coraz więcej atrakcyjnych możliwości, dlatego warto się nad tym zastanowić, jeśli do tej pory nie zdecydowaliśmy się na to, by o nią wnioskować.

Szczegółowy rozkład jazdy linii L 50 zostanie opublikowany na stronie internetowej ZTM 26 kwietnia br. Tam również można znaleźć szczegółowe informacje na temat organizacji trasy, ceny biletów i wykaz przysługujących pasażerom zniżek.