Wzmożone kontrole drogowe na terenie Polski 11 sierpnia

Wzmożone kontrole drogowe na terenie Polski 11 sierpnia

Dnia 11 sierpnia, czyli w najbliższy piątek, na drogach w całym kraju odbędzie się koordynowana akcja policji ruchu drogowego pod nazwą „Prędkość”. Ta informacja została przekazana przez nadkomisarza Roberta Opasa z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Ten policjant potwierdził także, że do piątkowej operacji dołączą specjalne grupy policyjne SPEED.

Nadkomisarz Opas podczas rozmowy z przedstawicielami PAP wyjaśnił, że działania pod szyldem „Prędkość” są koordynowane przez ROADPOL – Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego. Z jego słów wynika, że cała operacja ma zasięg międzynarodowy, co sugeruje, że podobne kontrole mogą odbywać się równocześnie w innych krajach.

Robert Opas dodał również, że oficerowie dokonają kontroli prędkości na drogach, zarówno stacjonarnie jak i dynamicznie. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na te obszary, które są szczególnie narażone na wypadki spowodowane przez nadmierną prędkość. Jak sama nazwa akcji sugeruje, głównym celem jest zwalczanie niebezpiecznie szybkiej jazdy. Policjant zaznaczył bowiem, że prędkość jest jednym z głównych powodów poważnych wypadków drogowych, w których dochodzi do ofiar śmiertelnych.

W ramach piątkowej operacji „Prędkość”, specjalne grupy policyjne SPEED będą aktywnie angażowane. Ich priorytetem jest walka z niebezpiecznymi zachowaniami na drogach oraz eliminacja z ruchu tych kierowców, którzy rażąco łamią przepisy drogowe – jak podkreślił nadkomisarz Opas.