Pod patronatem dobra: 25 lat Katolickiego Domu Opieki "Józefów" w Bielsku-Białej

Pod patronatem dobra: 25 lat Katolickiego Domu Opieki "Józefów" w Bielsku-Białej

Z wielkim entuzjazmem przyjęłam ofertę objęcia patronatu nad jubileuszem ćwierćwiecza istnienia Katolickiego Domu Opieki „Józefów” zlokalizowanego w Bielsku-Białej. Przykro mi, że nie mogę świętować tego wyjątkowego momentu osobiście, obecnie z Państwem.

Dzisiejszy dzień ma charakter uroczysty i posiada niebywałe znaczenie dla całej społeczności związanej z naszym domem opieki. Jest to doskonała okazja do przeanalizowania dokonanych przez lata osiągnięć, a zarazem odpowiedni moment na przekazanie słów uznania i wdzięczności dla tych, którzy stworzyli to miejsce oraz dla tych, którzy ciężko pracują nad jego ciągłym rozwojem.

Chciałabym wyrazić moje najgłębsze uznanie dla członków Bielskiego Klubu Inteligencji Katolickiej za realizowanie chrześcijańskich zadań opiekuńczych i edukacyjnych. Doceniam poświęcenie, wiedzę, umiejętności i przede wszystkim serce, które wkładają w codzienną pracę dla dzieci i dorosłych korzystających z usług Domu Dziennego Pobytu „Św. Józefa”, Domu Pomocy Społecznej „Matki Bożej Nieustającej Pomocy” oraz Domu „Dzieciątka Jezus”. Wszyscy podopieczni i wychowankowie codziennie doświadczają Państwa troski i zaangażowania, a także korzystają z licznych różnorodnych zajęć, takich jak spotkania, wydarzenia okolicznościowe i rekreacyjne, aktywności sportowe i integracyjne oraz zabawy i wiele innych inicjatyw.

Osoby starsze i schorowane mogą liczyć na niezbędną opiekę duszpasterską. Kiedy wybuchła wojna na Ukrainie, Państwo pokazali swoją wielkoduszność gościnnym przyjęciem ukraińskich matek z dziećmi.