Wzmożony ruch autobusów numer 4 i 13 w Radomiu podczas weekendu

Wzmożony ruch autobusów numer 4 i 13 w Radomiu podczas weekendu

Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji (MZDiK) w Radomiu, przekazał informację o zwiększonej częstotliwości kursów autobusowych linii 4 i 13 podczas najbliższego weekendu. Jak poinformował, autobusy te będą miały za zadanie służyć dojazdowi do Cmentarza Komunalnego na Firleju.

Sytuacja taka ma miejsce w sobotę i niedzielę, w godzinach od 9:30 do 17:30. Co około dziesięć minut będzie można skorzystać z autobusu linii 4, natomiast co dwadzieścia minut będzie kursował autobus linii 13.

Kolejne istotne zmiany dotyczyć będą trasy, po której będą poruszać się te autobusy. Linia 4 zostanie skierowana ulicami Warszawską, Aleksandrowicza (w pobliżu szpitala), Mieszka I oraz Ofiar Firleja, by zakończyć swoją trasę na przystanku Firlej/Cmentarz 05, znajdującym się obok głównej bramy cmentarza. Linia 13 natomiast będzie poruszała się swoją standardową trasą aż do pętli Józefów/Szpital, skąd skieruje się ponownie ulicą Aleksandrowicza, Mieszka I oraz Ofiar Firleja, kończąc trasę na tym samym przystanku co linia 4 – Firlej/Cmentarz 05.

Dodatkowo, autobusy linii 4 będą zatrzymywały się na dodatkowych przystankach: Aleksandrowicza/Warszawska (NŻ) 03 (między ulicą Warszawską a mostem nad rzeką Mleczną) oraz Józefów/Szpital 01 (w stronę ronda). Z kolei autobusy z linii 13 nie będą dokonywać żadnych postojów pomiędzy przystankami Józefów/Szpital 04 a Firlej/Cmentarz 05. Wrócą one natomiast do swoich pierwotnych tras po odjeździe z cmentarza komunalnego na Firleju.