Akcja promocyjna noszenia odblasków przez Służbę Ratownictwa Specjalistycznego

Akcja promocyjna noszenia odblasków przez Służbę Ratownictwa Specjalistycznego

W ramach nowej kampanii propagującej bezpieczeństwo w ruchu drogowym, Służba Ratownictwa Specjalistycznego podjęła inicjatywę promowania noszenia odblasków. Opaski odblaskowe, które zdecydowanie poprawiają widoczność pieszego po zmierzchu, zostały umieszczone w strategicznych punktach takich jak Piaseczno, Konstancin-Jeziorna czy Góra Kalwaria. Owinąwszy je wokół słupów, ratownicy zachęcają przechodniów do ich zabierania i noszenia, podnosząc tym samym poziom swojego bezpieczeństwa.

Pierwsze odblaski zawisły w Parku Zdrojowym, tuż obok pomnika upamiętniającego Jana Pawła II, który stanowi regularne miejsce odwiedzin okolicznych mieszkańców. To właśnie tam specjaliści z SRS rozpoczęli swoją działalność, namawiając przechodniów do korzystania z odblasków.

Bezpieczne opaski można również znaleźć w pobliżu Starej Papierni. W Piasecznie natomiast, nocą pojawiły się dodatkowo na rynku miejskim, przed budynkiem urzędu gminy oraz w okolicy stacji PKP. Przez tę akcję, mieszkańcy mają łatwiejszy dostęp do odblasków, co nie tylko zwiększa ich bezpieczeństwo, ale także przyczynia się do poprawy ich widoczności po zmroku.