Rowerzystom udało się pokonać ponad 50-kilometrową trasę na Roztoczu podczas Józefowskiej Majówki Rowerowej

Rowerzystom udało się pokonać ponad 50-kilometrową trasę na Roztoczu podczas Józefowskiej Majówki Rowerowej

Impreza pod tytułem Józefowska Majówka Rowerowa zgromadziła na starcie 110 uczestników. Właśnie tyle osób zdecydowało się wziąć udział w tym wydarzeniu, które swoją datę przypada na dwudziestą rocznicę momentu, kiedy Polska oficjalnie stała się członkiem Unii Europejskiej. Rajd ten miał również drugie znaczenie – upamiętniał dwudziestą rocznicę pierwszego krajowego rajdu rowerowego, za którego organizację odpowiedzialna była Józefowska Kawaleria Rowerowa.

To było już siedemnaste takie spotkanie miłośników dwóch kółek oraz jednocześnie sto jedenasty rajd zorganizowany przez Józefowską Kawalerię Rowerową i jej współpracowników. Była to okazja do świętowania zarówno 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej, jak i dwudziestej rocznicy momentu, kiedy odbył się pierwszy ogólnopolski rajd tej grupy. Wszyscy uczestnicy byli pełni entuzjazmu i zdeterminowani tak, jak dwie dekady wcześniej – podkreślali z uznaniem organizatorzy wydarzenia.

Podczas tegorocznej trasy rowerzystom udało się podziwiać naturalne piękno i unikalny krajobraz Puszczy Solskiej oraz Zatanwia. Start majówki nastąpił na rynku w Józefowie, potem trasa prowadziła przez takie miejscowości jak Kozaki, Szostaki, Pisklaki, Aleksandrów, Margole i Górecko Kościelne, by ostatecznie wrócić do miejsca początkowego – Józefowa. Wśród atrakcji znajdowały się między innymi pomnik Hieronima Miąca ps. „Korsarz” z okresu II wojny światowej, wieś, w której aż czternaście rodzin nosi to samo nazwisko, ujście rzeki Szum do Tanwi czy aleja pomnikowych dębów i zabytkowy kościół modrzewiowy.