Ścieżki poznawcze na terenie Józefowa

Ścieżki poznawcze na terenie Józefowa

Ścieżki poznawcze to specjalnie przygotowane trasy, które ukazują ważne z punktu widzenia historii bądź przyrody miejsca. Mało kto wie, że w Józefowie i na terenie całej gminy znajduje się kilka, prostych i wspaniałych tras turystycznych, sprawdzających się w formie idealnego spaceru w wolnym czasie. Samo miasto przyciąga wielu turystów. Warto więc wskazać im propozycje sprawdzające się niezależnie od warunków atmosferycznych. Od czego zaczynamy?

Dla każdego wyjątkowe doznania wizualne

Obszar, na terenie którego położony jest Józefów to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Nie tylko wyróżnia się czystością powietrza i wód, ale przede wszystkim zachwyca swoją roślinnością. To tu bowiem znajdują się miejsca pod ochroną oraz rezerwaty przyrody. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na poznawczy spacer, który spodoba się zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym.

  1. Ścieżka dendrologiczna we Floriance.

Prosty, zielony szlak, którym swobodnie mogą podążyć całe rodziny. Na jego trasie zobaczyć można blisko 65 gatunków drzew stanowiących pozostałości po szkółkach leśnych Ordynacji Zamojskiej.

  1. Ścieżka w Rezerwacie „Szum”

To propozycja, która na mapach oznaczona jest niebieskim szlakiem. Jej długość wynosi niespełna 2,5 kilometra. Spacerowym tempem można pokonać tę odległość w około godzinę. Pomysł fantastyczny prowadzony doliną rzeki Szum.

  1. Ścieżka „Leśniczówka Senderki”

Trasa nieco bardziej wymagająca od poprzednich, oznaczona kolorem czerwonym. Czas przejścia proponowanej trasy, której długość wynosi kilometr to 30 minut. Wzdłuż poprowadzonej ścieżki w borze ustawione zostały specjalne, edukacyjne tablice, z których można dowiedzieć się, jak właściwie dbać o lasy.

  1. Ścieżka w Rezerwacie „Czartowe pole”

Najprostszy, zielony szlak polecany dzieciom w różnym wieku. Trasa prowadzona malowniczą doliną rzeki Sopot. Jej przejście trwa ok. 40 minut. I jest zakończone ruinami XVII wiecznej papierni.

Poza trasami poznawczymi na terenie województwa, jak i samej gminy znajduje się wiele tras turystycznych i rowerowych.