Sukces piłkarzy Józefovii

Sukces piłkarzy Józefovii

Drużyna z Józefowa z awansem

Piłkarze z drużyny Józefovia będą mogli ostatni sezon uznać za udany. Dzięki spotkaniu barażowemu, które odbyło się w Uninie, i które wygrali, awansowali do V ligi rozgrywek piłkarskich. Dwa zwycięskie gole zdecydowały o awansie do wyższej „stawki” drużyn w regionie.

Wynik mógł być jeszcze lepszy i ustalony szybciej, jednak z możliwości na strzelenie piłki do branki przeciwnika nie skorzystał jeden z graczy Józefovii. Bramkarzowi Orła Unin udało się jednak wybić piłkę lecącą do siatki, ponad poprzeczkę.

Mecz rozgrywał się w skrajnie niekorzystnych warunkach atmosferycznych, podczas fali wielodniowych upałów, jednak motywacja zawodników z dwóch drużyn pozwoliła na rozegranie całego spotkania i na to, że również temperatura na boisku była wysoka – za sprawą dynamicznej gry i wielu zwrotów akcji.

Spotkanie rozpoczęło się od dominacji gości, jednak później to gospodarze przejęli pałeczkę i w środkowej fazie pierwszej połowy kontrolowali przebieg meczu. Zdecydowana postawa defensywy zespołu z Józefowa okazała się na tyle skuteczna, że kolejne ataki przeprowadzane na bramkę Józefovii nie dały rezultatów pozytywnych dla Orła.

Nie obyło się bez kartek

Temperatura spotkania pod każdym względem była wysoka. Emocje sięgnęły zenitu, gdy jeden z zawodników gospodarzy z impetem zaatakował piłkarza Józefovii. Był to faul na tyle groźny, że sędzia spotkania zdecydował o pokazaniu napastnikowi czerwonego kartonika.

Od tej pory Unin musiał sobie radzić w zmniejszonym składzie, co spowodowało znaczne osłabienie drużyny, szczególnie w ekstremalnych warunkach, dyktowanych przez pogodę.

Obrona Unina nie skapitulowała i dzielnie odpierała ataki Józefovii na swoją bramkę. Skutkiem tego pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Druga połowa zaczęła się dynamicznie – od zdecydowanego ataku na bramkę zespołu z Józefowa, jednak interwencja bramkarza okazała się skuteczna i piłka została zatrzymana tuż przy słupku.

Kilka minut później to piłkarzom znad Świdra udało się przeprowadzić atak na bramkę przeciwnika, który tym razem zakończył się dla nich szczęśliwie.

Wynik meczu ostatecznie przesądził skutecznie wykonany karny. Józefowianie wrócili ze spotkania wyjazdowego z kompletem punktów i awansowali do V ligi.