Aktywne weekendy w Józefowie

Aktywne weekendy w Józefowie

Wspólne ćwiczenia i kino – w plenerze

Wróciłeś z urlopu, ale dobry nastrój Cię nie opuszcza, a gorące lato sprzyja temu, żeby nadal czuć się wyjątkowo, czyli wakacyjnie?

Zachowaj w sobie pogodę ducha i spędzaj aktywne weekendy w Józefowie, gdzie zawsze dzieje się coś ciekawego. Każdy może tu znaleźć coś dla siebie. Miasto sprzyja spacerom i odpoczynkowi pośród zieleni czy nad brzegiem rzeki, jednak jest więcej sposobów na spędzenie nietuzinkowego weekendu na miejscu.

Tak będzie już najbliższej niedzieli, czyli… jutro. Aktywna niedziela rozpocznie się o godzinie 10.00, przed budynkiem Urzędu Miasta, gdzie jak co tydzień w czasie wakacji, odbędą się wspólne zajęcia z jogi. (Więcej o jodze w Józefowie pisaliśmy tu).

Trawnik przed UM to doskonałe miejsce do przeprowadzenia tych cieszących się coraz większą popularnością ćwiczeń, dzięki którym odzyskujemy harmonię ciała i ducha. Niezależnie od tego, na jakim stopniu „wtajemniczenia” w jogę jesteśmy, proponowane zestawy ćwiczeń będą odpowiednie dla każdego, niezależnie od wieku.

Warto zdecydować się na wspólne ćwiczenie. Jest to najlepszy sposób na budowanie motywacji i co za tym idzie formy. Następna joga w plenerze już w kolejną niedzielę.

Niedzielne wieczory z filmem

Atrakcyjnie przedstawiają się również niedzielne wieczory w Józefowie – a to za sprawą projektu „Kino pod Gwiazdami”, w ramach którego wyświetlane są cieszące się uznaniem filmy, które z pewnością usatysfakcjonują każdego kinomaniaka.

Już jutro, 7 sierpnia 2022 r., o godzinie 20.30 rozpocznie się wyjątkowy seans. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na projekcję obrazu „Green Book”, zwycięzcę Oscarów sprzed trzech lat. Dzieło Petera Farrelly’ego zdobyło łącznie trzy statuetki, w tym główną – dla Najlepszego Filmu.

Filmowa opowieść o życiu szofera o włosko-amerykańskim pochodzeniu (w tej roli świetny Viggo Mortensen) i historii jego niezwykłej przyjaźni, została przyjęta z entuzjazmem w kinach na całym świecie.

Widzowie z Józefowa będą mogli sobie przypomnieć ten hit filmowy roku 2019 r. już jutro, jeśli przybędą na skwer im. Jana Pawła II, gdzie odbędzie się projekcja.