Akcja „Zanocuj w lesie!”

Akcja „Zanocuj w lesie!”

Fantastyczna, ogólnopolska akcja, która dotarła również do Nadleśnictwa w Józefowie. Pomysł zachęcający turystów do bezpiecznego, ale i kontrolowanego noclegu na łonie dzikiej natury. Inicjatywa sprawdza się w wielu zakątkach kraju, oferując zainteresowanym rozwiązania, w których mogą współgrać z przyrodą, a jednocześnie spędzać czas w dowolnie wybrany sposób. Lasy Państwowe zapraszają!

Biwak w prawdziwym wydaniu!

Wiele osób uskarża się, że biwakowanie na zatłoczonych campingach nie jest prawdziwą przygodą. Trudno też cieszyć się naturą pośród grup zorganizowanych, rodzin z dziećmi czy szczekającymi zwierzętami. Dla tych, którzy pragną prawdziwej przygody i pobycie z dala od cywilizacyjnej gorączki Lasy Państwowe stworzyły akcję „Zanocuj w lesie”. Pomysł bazuje na wyznaczeniu dzikich terenów, na których każdy miłośnik natury będzie mógł swobodnie wypocząć bez naruszania prawa. To rejony specjalnie oznaczone, znajdujące się z daleka od zatłoczonych campingów i pól namiotowych.

Zasady akcji Nocowania w lesie

Gmina z ochotą przystąpiła do pomysłu wyznaczając dwa obszary dostępne dla turystów. Są to tereny obejmujące blisko 1,5 tys. ha w obrębie leśnictw Józefów, Tarnowola, Dębowce i Króle. Są to tereny w znacznej odległości od głównych gród pozbawione infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej. To doskonała okazja do przebywania na łonie natury, w samym sercu głuchej dziczy.

Możliwość skierowana jest do maksymalnie 9 osobowych grup, które mogą rozbić się na wyznaczonym terenie na czas nie dłuższy, niż dwie doby. Powyżej tego okresu oraz w przypadku większej ilości osób chęć noclegu na wskazanych obszarach może mieć miejsce po uprzednim poinformowaniu nadleśnictwa drogą elektroniczną. Akcja „Zanocuj w lesie” jest wspaniałą okazją do przeżycia prawdziwej przygody. To dedykacja nie tylko dla samotników, ale również ludzi, którzy chcą zrelaksować się z daleka od wielkomiejskiego zgiełku.