Eko Festiwal w Józefowie

Eko Festiwal w Józefowie

Kilka dni temu w malowniczej miejscowości miało miejsce ciekawe wydarzenie, łączące kulturę, ochronę środowiska ze wspaniałą zabawą. Eko Festiwal to kolejna edycja muzycznej dawki humoru, którego podstawowym założeniem jest dbałość o otoczenie oraz poszerzenia wiedzy z zakresu ochrony środowiska. Poza muzycznymi występami na mieszkańców Józefowa oraz okolicznych miejscowości czekało wiele atrakcji. Co wydarzyło się podczas dwóch dni imprezy?

Festiwal inny niż wszystkie

Początek wielkiej imprezy miał miejsce 7 sierpnia, w sobotę od godziny 18 kiedy to miały miejsca przesłuchania konkursowe wykonawców. Po ich zakończeniu na specjalnie zbudowanej, plenerowej scenie miał miejsce koncert dobrze znanego Michała Pastuszka wraz z Bard Band oraz Joryjem Kłocem. Wśród sześciu uczestników konkursu jury postanowiło przyznać dwie nagrody oraz tyle samo wyróżnień. 28. Festiwal Kultury Ekologicznej był sporym wyzwaniem i ze względu na sytuację w kraju liczył zdecydowanie mniej kandydatów niż zwykle.

Niedzielna popołudnie obfitowało w duża dawkę pozytywnej energii i śmiechu. Na scenie pojawiły się bowiem liczne kabarety, które uprzyjemniały odbiorcom piękny dzień. To, co jednak było najważniejsze podczas całej imprezy to zbiórka surowców wtórnych, w zamian za które można było uzyskać sadzonkę małej roślinki. Można je było odebrać na józefowskim rynku przez cały okres trwania festiwalu.

Co jeszcze czekało na uczestników imprezy?

Weekend w Józefowie obfitował w mnogość atrakcji. Można było bowiem spróbować regionalnej kuchni, spędzić czas z dziećmi w specjalnie wykonanych strefach zabaw, czy zakupić wspaniałe rękodzieło wykonywane przez lokalnych artystów najbliższych gmin. To doskonała okazja do spróbowania również własnych sił w wyplataniu makramy (na stoisku właścicielka zachęca do tego niemal wszystkich). Od kół gospodyń wiejskich osoby zainteresowane mogły uzyskać także praktyczne porady związane z lokalną kuchnią. To już 28 edycja tej imprezy i jak zapowiadają organizatorzy – z pewnością nie ostatnia.